Προκήρυξη υποτροφιών για υποψηφίους διδάκτορες 13/2/2019

Η Δομή Έρευνας, Καινοτομίας και Αριστείας (ΔΕΚΑ) του Πανεπιστημίου Θεσσαλίας (ΠΘ) προκηρύσσει πρόγραμμα χορήγησης δεκαέξι (16) θέσεων διδακτορικών υποτροφιών, χρονικής διάρκειας ενός (1) έτους.

Το πρόγραμμα απευθύνεται σε υποψήφιους διδάκτορες του Πανεπιστημίου Θεσσαλίας, για τους οποίους το απαιτούμενο χρονικό διάστημα ολοκλήρωσης της διατριβής τους είναι τουλάχιστον ένα έτος μετά από τη λήξη της προθεσμίας υποβολής αιτήσεων στο πλαίσιο της παρούσας προκήρυξης (30/04/2019).

Το πρόγραμμα έχει συνολικό προϋπολογισμό € 200.000 και η διαχείρισή του πραγματοποιείται μέσω του Ειδικού Λογαριασμού Κονδυλίων Έρευνας του Πανεπιστημίου Θεσσαλίας (Κωδ. έργου 5600.03.03).

Οι θέσεις υποτροφιών θα κατανεμηθούν στις ακόλουθες τέσσερις θεματικές ενότητες (επιστημονικές περιοχές):

Α. Επιστήμες Υγείας

Β. Επιστήμες Ζωής

Γ. Επιστήμες Μηχανικού Τεχνολογίας και Πληροφορικής

Δ. Ανθρωπιστικές, Κοινωνικές και Οικονομικές Επιστήμες

Οι υποψήφιοι έχουν την αποκλειστική ευθύνη επιλογής της επιστημονικής περιοχής (θεματικής ενότητας) στην οποία θα εντάξουν την αίτηση υποψηφιότητάς τους, που δεν μπορεί να αλλάξει μετά την καταληκτική ημερομηνία υποβολής αιτήσεων.

Δείτε το παρακάτω συνημμένο αρχείο για περισσότερες πληροφορίες.

ΣΗΜΕΙΩΣΗ: H υποβολή υποψηφιότητας θα γίνεται ηλεκτρονικά. Προβείτε στο σύνδεσμο Είσοδος και στην συνέχεια στο σύνδεσμο Δημιουργία Λογαριασμός. Μετά από έγκριση του διαχειριστή θα σας αποσταλεί email με link για την εισαγωγή του κωδικού σας και απόκτηση πρόσβασης. Για την υποβολή της πρότασης σας χρησιμοποιείτε την καρτέλα "Υποψηφιότητα Υποτροφίας" που εμφανίζεται στο link "Ο Λογαριασμός μου".